
Celstraffen geëist voor dumpen lijk uit drugslab Veenendaal: ‘Lichaam is als oud vuil achtergelaten’
23 september 2024 om 14:38 Rechtbank Nieuws uit Veenendaal Tips van de redactieVEENENDAAL (ANP) Tegen drie verdachten van de productie van synthetische drugs in Veenendaal en het wegmaken van een lijk is maandag een celstraf van 4,5 jaar geëist. Bij de productie raakte volgens het Openbaar Ministerie één verdachte gewond en kwam een tweede te overlijden.
Op 6 februari 2023 werd een 43-jarige man uit Roermond met een zware koolmonoxidevergiftiging afgeleverd bij het ziekenhuis in Ede. Een week later werd in de kofferbak in een verlaten auto in Voorthuizen het levenloze lichaam gevonden van de 45-jarige Denis van den Broeck uit het Belgische Willebroek. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat beide heren drugs produceerden in een loods in Veenendaal tot het misging.
ALS OUD VUIL ACHTERGELATEN
Het lijk van de Belgische kok werd gedumpt om ontdekking van het drugslab te voorkomen, meent het OM. ,,Het lichaam is als oud vuil in een auto op een parkeerplaats achtergelaten”, zei de officier van justitie in de rechtbank in Arnhem. Het lijk was inmiddels in zo’n slechte staat dat het als te schokkend werd ingeschat om het te tonen aan de twee kinderen van het slachtoffer. ,,De verdachten hebben de zoon en dochter zo het afscheid van hun vader ontnomen”, aldus de officier.
DNA-MATERIAAL
Een 30-jarige man uit Ede leverde volgens het OM de zwaargewonde medeverdachte af bij het ziekenhuis. Hij huurde de loods waarin later in februari 2023 een ontmanteld drugslab werd gevonden. Op handschoenen in dat lab zat DNA-materiaal van hem, van een 30-jarige man uit Wageningen en van een 33-jarige man uit Harderwijk. Ook uit telefoongegevens blijkt volgens het OM hun betrokkenheid bij het lab en bij het dumpen van het lijk.
SPIJT NIET GENOEG
De verdachten ontkennen betrokken te zijn. Dat de Edenaar zijn spijt betuigde, was volgens de officier van justitie onvoldoende. ,,De nabestaanden willen vragen beantwoord hebben. Die willen niet horen dat u alleen spijt heeft.” Tegen de man uit Roermond, die volgens het OM zelf al de schadelijke gevolgen van de productie van synthetische drugs heeft ondervonden, werd een jaar cel geëist. Een vijfde verdachte moet wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken, zei de officier. Op 30 september volgen de pleidooien van de advocaten.









