
Gouden huwelijk in Elst: Abraham en Marlies Blom vijftig jaar getrouwd
11 juli 2023 om 20:12 MensenELST Abraham Blom (71) en Marlies Blom-Van den Ham (71) kregen vandaag Hans van der Pas, burgemeester van Rhenen, op bezoek. Het werd meer dan en beleefdheidsbezoek van de eerste burger van Rhenen hij bracht namens de gemeente Rhenen de gelukwensen over aan het echtpaar dat 50 jaar getrouwd is.
door Henk Jansen
Het echtpaar weet zich gelukkig met drie volwassen dochters en even zovele kleinkinderen in de leeftijd van 17, 16 en 14 jaar oud. ,,Dat beschouwen we als een rijkdom’’, aldus Abraham.
Als in en zucht is die vijftig jaar voorbij gegaan, wat deels komt door een drukke baan die het echtpaar had. De pater familias diende maar liefst 45 jaar bij de politie. Waarvan 27 jaar officier: ,,Mijn eerste baan als agent was in Hillegom, ging vervolgens naar De Lier, Maasland, Wijk bij Duurstede, Nijkerk en was ook werkzaam in Wageningen en Dordrecht. Marlies was 28 jaar werkzaam in de psychogeriatrische zorg actief en had de zorg over oudere mensen. Op haar zestigste is ze gestopt.’’
Marlies werd getroffen door twee herseninfarcten. Ze puzzelt graag en doet ook wat aan tuinieren. Ze wordt met veel liefde verzorgd door haar man Abraham: ,,Een zorg die ik graag op me neem. Maar ons leven is wel wat veranderd. Het heeft de nodige impact gehad. Zelf probeer ik actief en fit te blijven door lange afstandswandelingen te maken. Zoals naar Santiago de Compostela en ik heb ook menig keren deelgenomen aan een triatlon.”
Abraham sluit af met een en al positiviteit over Elst: ,,We wonen hier met heel veel plezier.”















