
Winterse beelden in Rhenen
3 januari 2026 om 13:39 MensenRHENEN Rhenen werd zaterdagochtend 3 januari wakker onder een dikke, sprankelende laag sneeuw. Alsof iemand ’s nachts een reusachtig wit dekbed over de stad had gelegd. Een waar feest voor winterliefhebbers én een lust voor het oog van onze fotograaf Jan van den Brink. Hij ging al in alle vroegte op pad om de mooiste winterse sfeerplaatjes vast te leggen, en dat leverde betoverende beelden op.
De sneeuw viel verrassend overvloedig. Zó veel zelfs, dat schoenen diep wegzakten bij elke stap. Het knisperende geluid onder de voeten hoorde er helemaal bij. Overal in de stad werden sleeën van zolder gehaald en kinderen genoten met volle teugen van het dikke witte lakendek. Met rode wangen en koude handen werd er gelachen, gegleden, sneeuwballen gegootd en driftig gewerkt aan sneeuwpoppen.
Niet iedereen kwam even soepel vooruit. Wie de deur uit moest voor boodschappen, merkte al snel dat lopen en fietsen wat extra aandacht vroegen. Ook de postbode en de pakketbezorger hadden hun handen vol, maar zelfs zij konden een glimlach niet altijd onderdrukken bij zoveel winterpret om zich heen.
Lenie trok er juist extra van op uit. Met haar twee wandelstokken kuierde ze rustig en genietend door de besneeuwde straten en paden. ,,Wat is Rhenen toch mooi zo,” klonk het tevreden.
Rhenen in het wit: het was weer even geleden, maar deze winterse verrassing zorgde voor vrolijkheid, verwondering en samen genieten. Een dag om niet snel te vergeten.
























