beiaardier Klaas de Haan
beiaardier Klaas de Haan CG

Tweede beiaard concert op de Cuneratoren

28 juli 2023 om 20:54 Lokaal Deel je nieuws

Rhenen-  Zaterdagmiddag 5 augustus om vier uur begint beiaardier Klaas de Haan met een prachtige medley uit “My fair lady”.  Deze muziek is speciaal door hem bewerkt voor onze  beiaard.  De unieke beiaard is levend erfgoed. Het is de enige nog spelende torenbeiaard die na de oorlog gegoten en samengesteld is door de klokkengieters van Van Bergen uit Heiligerlee. Zeventig jaar geleden speelde deze beiaard voor het eerst in Rhenen.  De grootste klok in de beiaard is ruim 500 jaar oud.  De hele beiaard heeft 47 klokken en wie kan deze beter bespelen dan de man die deze beiaard al heel lang bespeeld en het instrument uitermate goed kent:   Klaas de Haan.

Deze tweede concertbespeling is onderdeel van een serie van 5, deze zomer. De handmatige bespeling van de Cunerabeiaard wordt georganiseerd door het CuneraGilde. Alle bespelingen worden mogelijk gemaakt door donaties aan het CuneraGilde en door de inspanning van vele vrijwilligers.

De bespelingen zijn overal in de stad gratis te beluisteren en dat kan bijvoorbeeld ook in de tuin van het stadsmuseum.

Voor alle andere activiteiten van het CuenraGilde  zie de agenda op onze site:  cuneragilde.nl/agenda. Daar is ook het volledige speelprogramma te lezen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie