
Wethouder Dick Poortinga van Rhenen vaart mee met De Blauwe Bever vanaf Elst (Utr)
28 september 2025 om 10:38 Achtergrond Nieuws uit RhenenELST/RHENEN Wethouder Dick Poortinga van de gemeente Rhenen heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het safarischip De Blauwe Bever in Elst en is hier aan boord gegaan voor een vaart met een wandelexcursie in het natuurgebied de Blauwe Kamer.
Om 14.00 uur vertrok het schip De Blauwe Bever vanaf de aanlegsteiger bij de oude steenfabriek van Timmermans in Elst (Utr) richting Rhenen. Het maximaal toegestane aantal passagiers van 55 was geboekt. Al varende richting Rhenen kwam de skyline met de Cuneratoren in beeld. Cees van Doodeweerd verwelkomde als pr-adviseur van de Blauwe Bever de wethouder aan boord. Cees herinnerde er aan dat De Blauwe Bever en Rhenen een hele geschiedenis samen hebben. Uiteindelijk is het in Rhenen allemaal begonnen met de huidige Blauwe Bever. Toen het Utrechts Landschap in 2017 stopte met het exploiteren van de Blauwe Bever, hebben een aantal inwoners van Rhenen de koppen bij elkaar gestoken onder het motto ‘dit mag niet verloren gaan’ en hebben de stichting Rijnoevervaarten opgericht. Deze exploiteert het schip De Blauwe Bever zonder enig winstbejag dankzij circa negentig vrijwilligers.
BELANGRIJK VERTREKPUNT
De gemeente Rhenen was een van de eerste gemeenten die dit project van begin af aan hebben ondersteund. Cees bedankte de gemeente Rhenen via wethouder Dick Poortinga namens de Blauwe Bever voor de samenwerking en ondersteuning. Rhenen is voor de Blauwe Bever nog steeds een heel belangrijk vertrekpunt, regelmatig vertrekt het schip vanaf de Rijnkade in Rhenen naar één van de unieke natuurgebieden langs de Neder-Rijn.
Eenmaal aangekomen bij de Blauwe Kamer werd aangemeerd op de unieke wijze van De Blauwe Bever en via de loopplank gingen de gasten onder begeleiding van de gidsen het bijzondere natuurgebied De Blauwe Kamer in. Ook de wethouder kon optimaal genieten van deze unieke belevenis.Rond 16:30 uur vertrok De Blauwe Bever weer richting de opstapplaats in Elst, onderweg kon het gezelschap nog genieten van het voorbij varen van het oude stadje Rhenen.

















