Afbeelding
WH Fotografie

Zeer grote brand legt autobedrijf in Rhenen in de as (video)

10 december 2025 om 06:07 Brand Nieuws uit Rhenen

RHENEN Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag autobedrijf Van Pars Auto’s verwoest. Het vuur brak woensdag rond 0.00 uur uit bij het bedrijf aan de Boslandweg in Rhenen. De brand ontwikkelde zich razendsnel waardoor de brandweer al binnen enkele minuten moest opschalen naar ‘grote brand’. Kort daarna volgde een verdere opschaling naar ‘zeer grote brand’.

Volgens de brandweer stond de werkplaats bij aankomst volledig in lichterlaaie. Ondanks de inzet van meerdere blusvoertuigen kon niet worden voorkomen dat het pand volledig verloren is gegaan. In en rondom het gebouw vonden ook meerdere voertuigen vlam, wat de inzet verder bemoeilijkte. Het pand en de voertuigen die erin stonden moeten als verloren worden beschouwd. 

Korpsen uit de wijde omgeving, waaronder Rhenen, Veenendaal en Ede, werden opgeroepen om uitbreiding van het vuur naar naastgelegen panden te voorkomen. Er werden meer dan vijf brandweervoertuigen ingezet en een schuimblusvoertuig uit het nabijgelegen Ochten werd opgeroepen voor bijstand. Daarnaast bouwde de brandweer extra waterwinning op om voldoende bluswater te garanderen.

De Boslandweg werd gedurende de inzet afgesloten voor verkeer om de hulpdiensten vrije doorgang te geven. Omwonenden werd geadviseerd ramen en deuren te sluiten en ventilatie uit te schakelen als zij hinder ondervonden van de rook.

Omstreeks 02.15 uur was de brand onder controle. Voor zover bekend zijn er geen gewonden gevallen. De aanzienlijke rookontwikkeling was in de omgeving duidelijk zichtbaar. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. Een team brandonderzoek zal later op de dag onderzoek doen naar de oorzaak van de brand.

Bron video: WH Fotografie


Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie