
'Heerlijk gevoel om de beste te zijn'
26 april 2026 om 18:56Waterpoloërs VZC kronen zich tot kampioen
VEENENDAAL Het is de waterpolomannen van VZC gelukt om kampioen te worden van de tweede divisie. In Utrecht werd er met 12-17 gewonnen van Zwemvereniging Utrecht. Kris Eggink en Niels Veerman maakten er allebei vijf, de andere doelpunten werden gemaakt door Piet Lentjes (3), Max Kunz (2), Hidde Verschuur, Tim de Weijer (Beiden 1).
Job Boers
De ploeg van coach Tobias de Ruiter zag dat concurrent VZ&PC vrijdagavond nipt won van Watervlo waardoor op de laatste speeldag de titelstrijd tussen VZC, de ploeg uit Vriezenveen en Arethusa uit Oss ging. VZC stond vooraf bovenaan met een beter doelsaldo van +56 en een beter onderling resultaat. Er moest nog wel gewonnen worden in Zwembad De Kwakel terwijl VZ&PC en Arethusa later op de avond in actie zouden komen. Het leek er in eerste instantie op dat het een makkelijke overwinning zou worden maar niets bleek minder waar.
SNELLE VOORSPRONG De Veense waterpolomannen waren na hun degradatie vorig seizoen erop gebrand om direct weer te promoveren en dat was in de slotwedstrijd van het seizoen voelbaar. De tribune in Utrecht was afgeladen vol met supporters uit Veenendaal. VZC begon met veel energie en stond in mum van tijd met 0-4 voor door treffers van De Weijer, Eggink, Lentjes en Kunz. De eerste periode werd afgesloten met een 1-5 stand waardoor het leek alsof er geen vuiltje aan de lucht was voor de aanstaande kampioen.
In de tweede periode kwam Utrecht iets dichterbij. Hoewel VZC goed bleef verdedigen en met 1-6 en 3-7 voor stond, werd de tweede periode afgesloten met 5-8 door nog twee snelle Utrechtse schuivers. Het spelbeeld gaf VZC echter vertrouwen om na de rust verder te gaan met goede spel.
Maar het werd in de derde periode nog spannend. Keeper Delian Drost was een paar keer belangrijk met goede reddingen, maar hij kon niet voorkomen dat Utrecht helemaal terug in de wedstrijd kwam. In een sterke fase naderde de thuisploeg tot 10-11 voordat de periode werd afgesloten met een 10-13 stand.
TITEL WAS HET DOEL In de laatste periode ging het in het begin gelijk op totdat VZC met twee doelpunten voor een verschil van vier zorgde (10-14). Het kampioenschap leek binnen met nog 4,5 minuut te spelen. VZC maakte er nog drie waarna het kampioenschap gevierd kon worden.
Captain Max Kunz over het kampioenschap: ,,Aan het begin van het seizoen was het ons doel om kampioen te worden. Met deze selectie was dat ook mogelijk al hebben we het onszelf nog wel redelijk last gemaakt. Uiteindelijk is het een heerlijk gevoel om met dit team de beste van de competitie te zijn. We kijken ernaar uit om volgend seizoen weer een niveau hoger te spelen.''
w Kijk voor een videoverslag op
RegiosportVeenendaal.nl