GVVV en VRC spelen zich definitief veilig
26 april 2026 om 18:56VEENENDAAL Door op eigen veld met 3-1 te winnen van IJsselmeervogels heeft tweededivisionist GVVV zich officieel veilig gespeeld. De ploeg van trainer Gery Vink keek lang tegen een 0-1 achterstand aan na een treffer van Jim Beers die halverwege de eerste helft zijn ploeg op voorsprong zette. ,,Met nieuwe energie hebben we veel kunnen creëren in de tweede helft”, zei Gery Vink na het duel.
Het was Quincy Veenhof die GVVV met nog twintig minuten spelen op gelijke hoogte bracht op Sportpark Panhuis. Daarna waren het invallers Ilias Latif en Krijn Meeuwsen die voor opluchting zorgden aan de blauwe zijde van Panhuis. ,,In de wedstrijd hadden we de controle maar we konden niet echt bijten, zoals ze dat noemen. IJsselmeervogels wilde alleen maar tegenhouden, dan moet je zelf wat creëren.”
Door de winst staat GVVV op een gedeelde tiende plaats en weet het dat het ook volgend seizoen verzekerd is van spelen in de tweede divisie. ,,De zege geeft rust aan de hele organisatie. Na de 6-0 nederlaag bij Quick Boys merk je dat er toch wat onrust komt. We hebben een moeilijke tweede seizoenshelft, maar staan eigenlijk maar een punt achter op de achtste plaats”, zei Gery Vink.
VRC VEILIG Op bezoek bij Roda’46 in Leusden heeft eersteklasser VRC zich tevreden moeten stellen met een 3-3 gelijkspel. VRC leek af te stevenen op een 2-3 winst, een late tegentreffer zorgde voor lichte teleurstelling bij VRC. ,,In het hier en nu hadden we meer moeten pakken dan één punt, maar het doel om ons zo snel mogelijk veilig te spelen, dat is behaald”, zei een trotse trainer Niels ten Have.
In Leusden zette Jairo Soetowidjojo zijn ploeg na een goede tien minuten op een 0-1 voorsprong. Junior ten Hoor zorgde voor nieuw evenwicht in de wedstrijd namens Roda’46 dat in de tweede helft via Gijs van Leijenhorst zelfs op een 2-1 voorsprong kwam. VRC toonde veerkracht en kwam via een treffer van Tarik el Khoulati terug tot 2-2 waarna Viggo Koeleman het goudhaantje leek te worden voor de Racers nadat hij met nog een kleine tien minuten te spelen de 2-3 maakte. De late 3-3 in de slotfase was zonde, vond Ten Have.
,,Voor het seizoen was de ambitie om in het linker rijtje te eindigen en ons als promovendus zo snel mogelijk veilig te spelen. Drie wedstrijd voor het einde zijn we veilig en staan we op plek vier. Dit is echt een verademing. Dinsdag gaan we met elkaar zitten en bespreken hoe we gaan jagen op meer”, aldus Ten Have die tevreden was over zijn ploeg. ,,We hebben een goede eerste helft gespeeld op tien minuten na. Daarna hebben we ons terug weten te knokken van 2-1 naar een 2-3 voorsprong met heel goed positiespel."