De aubade is ook dit jaar de aftrap van de activiteiten op Koningsdag.
De aubade is ook dit jaar de aftrap van de activiteiten op Koningsdag. Jolijn Lemstra

Nieuwe lasershow op Koningsdag in Veenendaal: ‘Hopelijk de start van een nieuwe traditie’

10 april 2024 om 07:30 Evenementen Tips van de redactie

VEENENDAAL Veenendaal sluit Koningsdag op zaterdag 27 april af met een spetterende lasershow op het evenemententerrein aan de Groeneveldselaan. Dit is de grootste verandering in het feestprogramma, dat verder op details iets is gewijzigd.

door Marco Diepeveen

Zoals gebruikelijk tekent ook dit jaar Stichting Oranjedag Veenendaal weer voor de organisatie. In het bestuur regelt Dorien König de communicatie rondom de activiteiten. Het programma van Koningsdag met de plattegrond verschijnt in het stadsmagazine #DitisVeenendaal, dat vandaag samen met De Rijnpost op de mat valt. ,,Een grote bron van praktische informatie over Koningsdag. Je ziet heel overzichtelijk wat wanneer plaatsvindt.” 

START VAN DE FESTIVITEITEN

De aftrap is traditiegetrouw de aubade op de Markt om 10.00 uur. Voorheen begonnen de feestactiviteiten altijd twee uur later, om 12.00 uur. ,,Maar ditmaal is gekozen om die tegelijk met de aubade te laten beginnen. Slim, want dan houdt je het publiek in het centrum.”

Een ander vast ingrediënt op Koningsdag is het cultuurpodium op de Markt. ,,Ditmaal met een serie foodtrucks. Dus veel livemuziek, dans en zang, onder het genot van een hapje en een drankje.” De uitgebreide en veelzijdige kleedjesmarkt is in de Hoofdstraat en op het Scheepjeshofplein. Hiervoor zijn alle plekken gereserveerd.

FIETSCROSSBAAN OOK VOOR TIENERS

,,Achter de Lampegiet op de Duivenweide vinden de Oranjebraderie en de kinderkermis plaats. Op het parkeerdek ligt een fietscrossbaan. Deze pumptrack heeft een uitgebreider en uitdagender parcours, wat hem uitermate leuk voor tieners maakt. Zo ligt er nu een airbag: een springkussen voor crossfietsen. Deelnemers kunnen fietsen lenen.” Het parkeerdek en het parkeerterrein aan de Duivenweide zijn op Koningsdag afgesloten voor auto’s. De organisatie verzoekt daarom om tijdig op vrijdag de auto elders te parkeren.

STOEPKRIJTEN VERHUISD

Het stoepkrijten is verhuisd naar de Markt. De royale kleedjesmarkt in het Franse Gat (op en rondom het Dr. Slot. de Bruïneplein) biedt nog volop ruimte aan nieuwe handelaren van tweedehandsspullen. De finales van het schoolvoetbaltoernooi beginnen om 14.00 uur op de velden van De Merino’s op sportpark De Groene Velden.

Muziek is er ‘s avonds in Sporthal West, als de Holland Taptoe van zich laat horen met diverse muziekkorpsen. Zie www.taptoe.info. Kleinschaliger is het Oranjeconcert van organist Minne Veldman in de Julianakerk. Toegang hiervoor vrij.

SPECTACULAIRE LASERSHOW

Het vuurwerk, dat vroeger Koningsdag in Veenendaal afsloot, behoort inmiddels tot het verleden. ,,Maar de Veense bevolking mist het vuurwerk behoorlijk. In plaats daarvan biedt de gemeente nu het publiek een spectaculaire lasershow aan. Die begint om 22.00 uur op het Evenemententerrein op De Groene Velden. Dat wordt een behoorlijk spektakel, met bijzonder licht en geluid. Een show voor het hele gezin, die hopelijk een nieuwe traditie wordt.”