
Hicham Saidi stopt als trainer ZVC
12 februari 2024 om 16:18'Ik wil wel bij de club betrokken blijven'
VEENENDAAL Zaalvoetbalvereniging ZVC Veenendaal zal op zoek moeten naar een nieuwe trainer/coach nu Hicham Saidi heeft aangegeven na het lopende seizoen een stapje terug te doen. ,,In de winterstop heeft er een evaluatie plaatsgevonden en toen heb ik het kenbaar gemaakt aan het bestuur”, geeft de 36-jarige Saidi aan.
Roberto Cancian
Vanaf de oprichting in 2014 is hij al bij ZVC Veenendaal betrokken. ,,Eerst als speler-coach en daarna als hoofdcoach. Mijn besluit om een stapje terug te doen is tweeledig. Enerzijds de intensiteit en de tijd die erbij komt kijken. Dat is gigantisch, zeker wanneer je het goed wilt doen. Ik ben iemand die er altijd 100 procent voor wil gaan, daar verplicht ik mezelf ook toe. Daarnaast is het misschien ook wel goed dat er een nieuw gezicht voor de groep komt. Ik moet mijn houdbaarheidsdatum in de gaten houden.”
Ruim twee jaar terug had Saidi ook de gedachte om een stapje terug te doen. Na een aantal gesprekken met het bestuur besloot hij toch aan te blijven. Nu is het besluit definitief. ,,Je bent altijd op zoek naar het juiste moment. Wat ik wel weet, is dat ik bij de club betrokken wil blijven. In welke rol dat zal zijn, als verlengstuk, schakel of in de technische commissie, dat moet de toekomst uitwijzen.”
GOEDE KEUZE Saidi, die in oktober voor de derde keer vader is geworden, is ook werkzaam als docent op Het Perron in Veenendaal. ,,Het is druk genoeg en voor nu een goede keuze. Maar het seizoen is natuurlijk nog niet voorbij. De doelstelling is nog steeds om het eredivisieschap veilig te stellen. Daarnaast ben ik ook betrokken in de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer.”
Hicham Saidi gaat er niet vanuit dat hij bij een andere club aan de slag gaat. ,,Ik heb mijn UEFA Futsal B-opleiding gehaald, de hoogste opleiding vanuit de KNVB voor het zaalvoetbal en ben door verenigingen ook al benaderd. Daarop heb ik nee gezegd. Ik verwacht niet elders aan de slag te gaan of er moet iets geks voorbijkomen als een topclub in Nederland of een project dat wordt opgestart. Daar ben ik nu echter niet mee bezig. Wat wel mooi is dat een aantal jongens heeft aangegeven, dat wanneer die topclub komt, ze mij zelf daarheen brengen.”
IETS NEERGEZET Het zorgt allemaal voor een dubbel gevoel bij de bevlogen voetbaltrainer. ,,We zijn tien jaar terug in de derde divisie begonnen en spelen inmiddels voor volle zalen in de eredivisie. We hebben echt wel iets neergezet in de Veenendaalse gemeenschap, wat betreft niveau, sfeer, uniformiteit en het samenbrengen van mensen.”
,,Wanneer ik terugkijk op de afgelopen jaren dan is het een aardige rollercoaster geweest waar we iets moois hebben neergezet. De vrijdagavond is echt een avond zaalvoetbal geworden. Ik hoor ook van mensen wanneer we niet spelen, ze het zaalvoetbal missen.”
Saidi kijkt graag vooruit. ,,We willen ons handhaven en ik hoop van harte dat we over tien of vijftien jaar nog steeds kunnen genieten van zaalvoetbal op hoog niveau in Veenendaal. Duurzaamheid is de visie, daar wil ik ook graag voor blijven zorgen bij ZVC.”