Spitsbergen langs Leeuwarden

15 mei 2023 om 14:36

VEENENDAAL De hockeyvrouwen van Spitsbergen speelden zondag tegen de nummer drie uit de competitie: Leeuwarden. Met een 3-1 overwinning is coach Tim Klaren zeer tevreden over de prestatie van zijn team. Hij benadrukt dat deze overwinning het resultaat was van hard werken: ,,Voorafgaand aan de wedstrijd hadden we een moeilijke pot verwacht, de vorige keer hadden we ook 4-1 van ze verloren, maar het team heeft keihard gewerkt. Goed gedaan”, prijst Klaren zijn team.


Arjan Broekstra

,,In het begin waren we wat slordig en onze pressing moest worden aangepast. Dat deden we in de zevende of achtste minuut. Snel daarna, rond de tiende minuut, scoorden we de 1-0. Daarna hebben we eigenlijk de hele middag het spel gedomineerd”, verklaart de trainer.

,,Dominique Zwart scoorde de 1-0, vanuit een actie aan de linkerkant door Julia (Ruland red.) die de assist gaf, goed ingetikt door Dominique. Dat was extra fijn omdat we afgelopen week juist op looplijnen en posities binnen de cirkel hebben getraind”, voegt hij eraan toe.


ZWAARDER ,,Het tweede en derde kwart waren er veel kansen over en weer maar vielen er geen doelpunten, wij maakten het spel wel, maar helaas hebben we niet weten te scoren. Het vierde kwart begon en hier begonnen we te merken dat het toch weer wat zwaarder is om in de warmte te spelen.  Het pakte wel in ons voordeel uit, zij hadden namelijk maar één wissel en wij een stuk meer,” zegt Klaren.


FANTASTISCHE ACTIE ,,Uit een counter kwamen zij in het laatste kwart op 1-1, de meiden hebben zich daarna goed herpakt en ze maakten de 2-1 door een aanval over rechts: vanuit de opbouw pushte Dominique de bal vanaf net links van de stip, links van de keeper."

,,Een paar minuten daarna, ook een paar minuten voor tijd, maakte Julia de 3-1. Een fantastische actie waar ze mooi weg draaide van twee tegenstanders, de bal met een harde slag voorgaf en Jara Helms hem in de rechterkruising tipte, de keeper was echt kansloos”, beschrijft Klaren vol trots.


HEERLIJK MIDDAGJE ,,Terugkijkend was het een heerlijke middag: er hing een goeie sfeer op het veld en het mooie weer was natuurlijk ook lekker. Er was veel publiek komen kijken en dat hielp de meiden vandaag ook. Ik ben erg tevreden over wat ik heb gezien, er zijn weinig fouten gemaakt en er is goed gehockeyd,” concludeert hij tevreden.