
650 leerlingen bezoeken 56 bedrijven tijdens JBD 2023
30 januari 2023 om 15:00 OnderwijsVEENENDAAL Zeshonderdvijftig leerlingen uit het voortgezet onderwijs stappen volgende week dinsdag op de fiets om die dag bijbedrijven in Veenendaal een kijkje in de keuken te gaan nemen. Tijdens deze Jongeren Bedrijven Dag (JBD) ziet de jeugd wat een functie precies inhoudt en hoe de werkvloer eruit ziet. ,,We laten ze ervaren dat er binnen de verschillende sectoren vele bedrijven werkzaam zijn, waar leerlingen later eventueel stage kunnen lopen of hun profielonderzoek kunnen doen’’, aldus projectleider Monique Sassmannshausen van Het Perron.
Sassmannshausen bezoekt vooraf ieder bedrijf: ,,Het is de bedoeling dat de leerlingen ook even mee kunnen doen in het bedrijf. Ik leg vooraf duidelijk uit wat de ondernemers kunnen verwachten en wat er van henzelf verwacht wordt. Want het is juist een goed inhoudelijk programma, dat de waarde van de JBD bepaalt.’’ De leerlingen bezoeken die dag ieder twee bedrijven. Dat doen ze per fiets, in groepjes van twaalf, met een begeleider.
OPGESCHAALD Tijdens de eerste editie van de JBD in 2022 deden een kleine driehonderd leerlingen van leerjaar 3 TL en Havo3 mee. ,,Dit jaar hebben we opgeschaald naar 650 leerlingen van alle niveaus uit het voortgezet onderwijs. Natuurlijk kan dit alleen, omdat 56 bedrijven en organisaties hun deuren openen en tijden aandacht besteden aan een interessant programma voor onze leerlingen.’’
BEROEPSKEUZE Leonard Steetsel introduceerde als vice-voorzitter de JBD bij de Bedrijvenkring Ondernemend Veenendaal, waar ook de directeur van Het Perron, Daan Diepeveen, in het bestuur zit. Ondernemersvereniging en onderwijs pakten dit initiatief voortvarend op. Leonard Steetsel: ,,In Oss is de JBD al jaren een groot succes. Daar zijn leerlingen na hun schooltijd aan het werk gegaan bij het bedrijf, waarmee ze tijdens de JBD kennis hadden gemaakt. De JBD helpt jongeren met het maken van de juiste beroepskeuze en wij hopen ze hiermee te behouden voor het Veenendaalse bedrijfsleven.’’