De winnaars van het Business Event Veenendaal 2026
De winnaars van het Business Event Veenendaal 2026 Annemarie Bakker Fotografie

Van schroef tot sieraad in de spotlights: Twaalf toppers op Business Event Veenendaal

25 maart 2026 om 13:57 Zakelijk Nieuws uit Veenendaal Tips van de redactie

VEENENDAAL Wat hebben Konings Opticien & Optometrist, VenFeld, Hoenderdaal Fasteners, Henken Buitengewoon en Juwelier Laméris met elkaar te maken? Vijf Veenendaalse topbedrijven die dinsdag in de prijzen zijn gevallen op het jaarlijkse Business Event Veenendaal in Theater Lampegiet. Respectievelijk de Winkelstadprijs, de MVO-prijs, de Ondernemersprijs, de Familiebedrijfprijs en de Rabo Publieksprijs.

door Marco Diepeveen

Het Business Event zou je de Oscaruitreiking van het Veenendaalse bedrijfsleven kunnen noemen. Een gala waarop het summum van het ondernemerstalent in het zonnetje wordt gezet. En daarnaast een zakelijke netwerkbijeenkomst bij uitstek.

Zoals burgemeester Gert-Jan Kats het verwoordde: ,,Ik ben buitengewoon trots op de Veenendaalse ondernemersgeest. We doen overal mee in de top. Ook omdat Veenendaal een snel groeiende stad is, de derde van de provincie Utrecht. We blazen een aardig toontje mee in de provincie en in de Regio Foodvalley. Alleen missen we node ruimte voor bedrijfsuitbreiding binnen onze gemeentegrenzen.”

(de tekst gaat onder de foto verder)


De spectaculaire openingsact van het Business Event Veenendaal. - Annemarie Bakker Fotografie

Zoals elk jaar waren de twaalf genomineerden opgehaald door auto’s met chauffeur van Bochane. In de showroom kregen ze een diner aangeboden, waarna ze naar de rode loper van de Lampegiet werden gebracht.

KLAAS VAN KRUISTUM

De Veenendaalse tv-presentator Klaas van Kruistum praatte de avond aan elkaar. De zaal van Theater Lampegiet was bijna geheel gevuld. Een spectaculaire show van twee rhönradturners (manshoge ronddraaiende hoepels) trapte het Business Event af. 

Een voordrachtscommissie stelde een groslijst van dertig bedrijven op. Daaruit selecteerde de jury, onder leiding van voorzitter en notaris Arnaud Wilod Versprille, een shortlist van twaalf genomineerden. In de categorie Familiebedrijf zijn dat Cluistra Aanhangwagens, Henken Buitengewoon en Machinefabriek De Wilde. 

(de tekst gaat onder de foto verder)


Ary Polder en Camille Mentink van Konings Opticien & Optometrist namen de Winkelstadprijs in ontvangst. - Annemarie Bakker Fotografie

De competitie om de Winkelstadprijs werd gevoerd tussen Konings Opticien & Optometrist, Juwelier Laméris en Toko Veenendaal. Voor de MVO-prijs (maatschappelijk verantwoord ondernemen) kwamen in aanmerking Van Dijk Groen, Quadraat Global en VenFeld. In de categorie Ondernemersprijs stonden Helder Doelgerichte Trainingen, Hoenderdaal Fasteners en Peacock op het podium. Uit deze twaalf kandidaten kon het publiek stemmen voor de Rabo Publieksprijs.

Binnenstadsmanager Henny Jansen reikte de Winkelstadsprijs uit aan Ary Polder en Camille Mentink van Konings. ,,Alle nomineerden voor de Winkelstadsprijs zijn actief in totaal verschillende sectoren. Het is zo mooi dat ze daarin ieder het verschil maken.” 

Juryvoorzitter Wilod Versprille motiveerde de keuze van de jury: ,,Het zijn drie bedrijven die de Veenendaalse binnenstad mooier maken. Konings onderscheidt zich met een mooi nieuw pand en innovatieve aandacht voor oogzorg. Hightech om dat helemaal te optimaliseren. Dat zien wij als toegevoegde waarde.”

(de tekst gaat onder de foto verder)


De MVO-prijs was voor VenFeld, Xander Vendrig nam de prijs in ontvangst. - Annemarie Bakker Fotografie

ZONTHERMISCHE BUIZEN

Met aandacht voor actuele thema’s als biodiversiteit, hittestress, klimaatadaptatie en het gebruik van biobrandstof probeert Van Dijk Groen zo duurzaam mogelijk te opereren. Quadraat Globaal ontwikkelt bedrijven in ontwikkelingslanden, met name in Afrika. Door middel van het creëren van eigenaarschap en eigen verantwoordelijkheid leren hele gemeenschappen zichzelf succesvol te bedruipen.

Xander Vendrig van VenFeld timmert hard aan de weg van de energietransitie. Zonthermische buizen genereren warmte en verlagen de energiekosten aanzienlijk. Tegelijk ontlasten deze duurzame warmteoplossingen de netcongestie. Volgens Wilod Versprille een terechte winnaar van de MVO-prijs, uitgereikt door de burgemeester. ,,Die bijzondere warmtebuizen hebben jullie zelf ontwikkeld. Een scale-up bedrijf dat grote stappen zet op de verduurzamingsmarkt. Daarom mogen jullie deze trofee ook als een aanmoedigingsprijs beschouwen.”

(de tekst gaat onder de foto verder)


Gert en Robert Henken van Henken Buitengewoon ontvingen de Familiebedrijfprijs uit handen van burgemeester Gert-Jan Kats. - Annemarie Bakker Fotografie

Wegens ziekte van economiewethouder Marco Verloop reikte Kats ook de Familiebedrijfprijs uit. Die ging naar Gert en zijn neef Robert Henken van Henken Buitengewoon, de derde generatie. Een internationaal opererend familiebedrijf in sierbestrating en infra waarvan de wortels teruggaan tot 1932. Paard en wagen maakten plaats voor een modern vrachtwagenpark. Een showtuin van 2.000 vierkante meter als visitekaartje. Volgens de juryvoorzitter is Henken een terechte winnaar. ,,Diepgeworteld in Veenendaal, waarbij meerdere generaties en familieleden werkzaam zijn.”

(de tekst gaat onder de foto verder)


Gerrit Valkenburg, voorzitter van de Bedrijvenkring Ondernemend Veenendaal, reikte de Ondernemersprijs uit aan Bart Veldhuizen van Hoenderdaal Fasteners. - Annemarie Bakker Fotografie

SCHROEVENWALHALLA

Als het om schroeven gaat, is Hoenderdaal Fasteners de grootste speler van Nederland. Maar liefst 750 miljoen stuks het afgelopen jaar. Deze groeiende importeur en groothandel bestaat sinds 1966 en staat onder leiding van Bart Veldhuizen. Gerrit Valkenburg, voorzitter van de Bedrijvenkring Ondernemend Veenendaal, reikte hem de Ondernemersprijs uit. Wilod Versprille: ,,Jullie zitten internationaal, ontwikkelen zelf schroeven en hebben een zeer verfijnde en geautomatiseerde logistiek in de keten opgezet. Echt een schroevenwalhalla.”

Tot slot de Rabo Publieksprijs, waarvoor de meeste stemmen gingen naar Juwelier Laméris. Ellen Verhoeven, directeur van Rabobank Vallei en Rijn, overhandigde die aan Nelleke Laméris, al 25 jaar eigenaar en het gezicht van de juwelierszaak. Twee zonen werken inmiddels ook mee. 


Nelleke Laméris van Juwelier Laméris won de Rabo Publieksprijs. - Annemarie Bakker Fotografie

Alle genomineerden van het Business Event Veenendaal 2026
Na afloop was er uitgebreid gelegenheid te netwerken.
Ary Polder en Camille Mentink van Konings Opticien & Optometrist namen de Winkelstadprijs in ontvangst.
Nelleke Laméris van Juwelier Laméris won de Rabo Publieksprijs.
De MVO-prijs was voor VenFeld, Xander Vendrig nam de prijs in ontvangst.
De spectaculaire openingsact van het Business Event Veenendaal.
Gert en Robert Henken van Henken Buitengewoon ontvingen de Familiebedrijfprijs uit handen van burgemeester Gert-Jan Kats.
Gerrit Valkenburg, voorzitter van de Bedrijvenkring Ondernemend Veenendaal, reikte de Ondernemersprijs uit aan Bart Veldhuizen van Hoenderdaal Fasteners.
Juryleden Iris van Vlastuin (links) en Caroline Kennepohl die de genomineerden begeleiden bij het diner.
Mail de redactie
Meld een correctie

Marco Diepeveen
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie